Ciepło w twoich dłoniach. Gitara

Szczerze powiedziawszy, nigdy nie pomyślałbym, że kaleczenie opuszków palców drutem może komuś sprawiać przyjemność. Aż do czasu, kiedy zacząłem grać na gitarze.

Na początku nie sprawiało mi to frajdy. Każde dotknięcie strun sprawiało ból, przecinało skórę i zostawiało rany. Każde przesunięcie dłonią po gryfie wywoływało, przyjemnego dla ucha dźwięku, nieprzyjemny grymas na twarzy. Wkrótce, wziąwszy pod uwagę również kompletny brak postępów (mimo szczerych chęci i ofiarności), gitara stanęła pod ścianą.

Zanim znów wziąłem ją do ręki, musiało minąć wiele miesięcy. Wszystko działo się powoli. Jednak doszedłem do wniosku, że nie osiągnę wielkich efektów ot, tak.

Postanowiłem kierować się w mojej nauce jedną myślą.
Nie nauczę się grać na gitarze, jeśli nie będę grał.

Paradoksalne i brzmi absurdalnie. Jednak to jest coś, co pomaga osiągnąć cel. Jakikolwiek cel. Praktyka i upór.

To nie jest blog o muzyce, więc nie będę rozwodził się nad szczegółami. Muszę wam jednak powiedzieć, że rany wkrótce się zasklepiły i utworzyły ledwie widoczne blizny. Opuszki zrobiły się minimalnie twardsze i teraz mogę grać na gitarze jak Johnny Cash. Jednak, nie stałoby się tak, gdybym nie grał pomimo bólu.

Czasami, żeby osiągnąć coś więcej, musimy poświęcić nasze siły i czas.

Teraz, gdy już umiem grać na gitarze, jej uspokajające dźwięki pomagają pozbyć się bólów o wiele większych, niż ból palców. Pomagają zniszczyć ból głowy i smutek, potrafią zamknąć oczy człowieka i przenieść go w nieznane zwykłym ludziom strony.

Warto czasami być upartym.

Pozdrawiam serdecznie,
Dave Dey 2018

***

Post Scriptum!

Blog przeszedł ostatnio kilka ciekawych (moim zdaniem) zmian, jeśli chodzi o design. Najważniejszą jest fakt, że ostatnio mamy już oficjalne, fioletowe herbaciane logo! Mam nadzieję, że się Wam podoba, kochani. Jeśli jeszcze nie jesteście na bieżąco, polubcie nas na Facebooku albo zapiszcie się na Newsletter z poziomu którejś ze stron bloga, żeby nie przegapić niczego ciekawego.

W imieniu całego zespołu,
Dave Dey

cropped-4.png

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s